Iesācējiem

Terapeitiskais seanss floutinga istabā parasti ilgst četrdesmit piecas minūtes. Pirmajās divdesmit minūtēs var gadīties piedzīvot kņudēšanu dažādās ķermeņa daļās (šī parādība ir izplatīta arī pirmajās meditācijas stadijās). Pēdējās divdesmit piecas minūtes bieži beidzas ar pāreju no Alfa- un Beta- smadzeņu viļņiem uz Theta-viļņiem, līdzīgi kā tas notiek īsi pirms iemigšanas un pēc tam mostoties. Floutinga istabā Theta stāvoklis var ilgt vairākas minūtes, nezaudējot skaidru apziņu. Daudzi izmanto padziļinātu Theta- stāvokli radošuma veicināšanai un problēmu risināšanai. Jo biežāk notiek floutinga seansi, jo ilgāks kļūst Theta smadzeņu aktivitātes periods. Pavisam zūd muskuļu saspringums, stabilizējas asinsspiediens, pulss un skābekļa patēriņš. Mainās visa organisma ķīmija. Floutēšana ne tikai būtiski mazina stresu, bet arī atvieglo astmas, artrīta, izkaisītās sklerozes, gremošanas trakta, sirds u.c. slimību izpausmes. Ievērojami mazinās tādas ar spriedzi saistītas problēmas kā migrēna, muguras sāpes, bezmiegs utt.

Pelde var būt gan pasīva, gan aktīva atkarībā no floutētāja mērķa. Relaksācijas nolūkos cilvēks vienkārši floutē uz ūdens un „atbrīvo prātu”. Aktīvai floutēšanai ir dažādas metodes. Šādi var nodarboties ar meditāciju, mantrām, pašhipnozi, ievērojami ātrāk (16 reižu ātrāk) risināt mācību, biznesa u.c. uzdevumus. Aktīvas foutēšanas pamatā ir tas, ka, atslābinoties ķermenim, apziņa gūst daudz aktīvākas uztveres spējas, un jebkuras prāta darbības šajā stāvoklī ievada informāciju zemapziņā, kas vēlāk izpaužas ikdienas dzīvē.

Noderīgi padomi, pirms sākat baudīt procedūru:

 • Izvairieties no kofeīna un citu stimulējošu līdzekļu lietošanas (piemēram, enerģijas dzērienu vai diētas līdzekļu) pirms ļaujaties peldei.
 • Lūdzu, pirms peldes izņemiet kontaktlēcas.
 • Ja esat skuvies/-usies 4-5 stundas pirms peldes, jūsu āda sālsūdenī kādu brīdi jutīs kairinājumu; lūdzu, paturiet to prātā, plānojot peldes laiku.
 • Mēs nodrošinām ar ziepēm,, šampūnu, fēnu, čībām, losjonu un ausu aizbāžņiem. Nākot uz seansu līdzi ir jāņem tikai savs  dvielis, lai varētu nomazgāties gan pirms, gan pēc floutēšanas. Peldkostīmus nepiedāvājam, jo sālsūdens padara peldkostīmu tik traucējošu, ka vairums floutinga baudītāju izvēlas laisties ūdenī Ievas un Ādama kostīmos.
 • Lai arī daži domā, ka floutinga istabā varētu pārņemt klaustrofobiska neomulība, visbiežāk pēc floutinga istabas aplūkošanas ir skaidrs, ka tā ir istaba, kurā var jebkurā brīdī atvērt durvis un justies kā mājās.
 • Pirms peldes neieziediet ķermeni ar eļļām, losjoniem vai smaržām un atcerieties noņemt kosmētiku.
 • Ja esat pierakstījies, tomēr kādu iemeslu dēļ netiekat uz procedūru, lūdzam par to pabrīdināt vismaz dienu iepriekš. Mēs paturam tiesības iekasēt maksu par seansu neierašanās gadījumā.

Peldes laikā:

Atveriet peldtelpas durvis un iekāpiet tajā. Pieturieties pie rokturiem un ielaidieties ūdenī. Kad iztaisnosieties, jutīsiet, kā ūdens ķermeni ceļ augšup.

Pirmoreiz ieguļoties ūdenī, jūs, iespējams, jutīsiet, ka ūdens jūs lēni šūpo starp peldtelpas sienām. Tas ilgs tikai dažas minūtes.
Ļaujoties peldei pašu pirmo reizi, iespējams, jutīsiet saspringumu kaklā. Paiet kāds mirklis, līdz cilvēks pierod, ka ūdens viņu tur un aijā, tāpēc visi muskuļi uzreiz neatslābst. Atbrīvojiet kaklu un baudiet ūdens atbalstu. Ja uzreiz neizdodas atslābināt sprandu, palieciet rokas zem galvas. Ieteicams pastaipīt kaklu ar rokām. Tas ļoti atbrīvo sprandu un ļauj justies ļoti brīvi.
Necentieties par varītēm atbrīvoties vienā mirklī. Dažkārt cilvēki uztraucas, jo viņiem šķiet, ka pilnīga relaksācija prasa pārāk daudz laika. Taču lielākajai daļai cilvēku vajadzīgas vismaz 20 minūtes, lai muskuļi pilnībā atslābtu. Jo mazāk par to domāsiet, jo daudzveidīgāk varēsiet izbaudīt procesu.
Dažiem patīk zvilnēt ūdenī ar rokām gar sāniem vai arī, sakrustojot rokas aiz galvas. Jūs varat brīvi eksperimentēt, līdz atrodat pozas, kurās jūtaties visērtāk. Mēs iesakām izmantot šo atrasšanos bezsvara stāvoklī, lai mēģinātu mazliet pastaipīties vai pagrozīties. Tas ir ārkārtīgi patīkami, un tā jūs atradīsiet sev vispiemērotāko pozu.
Ja sagribas atviegloties, izkāpiet no vannas un ejiet uz tualeti. Tas mazliet izraus jūs no procesa, tāpēc ieteicams pirms procedūras nelietot daudz šķidruma.

Pēc peldes:

Atcerieties, ka varat jebkurā brīdī izkāpt no peldtelpas.
Gatavojoties izkāpt no peldtelpas, lēni piecelieties sēdus un atjaunojiet līdzsvaru. Atcerieties atliekt galvu, lai notek liekais ūdens un lai sālsūdens neiekļūst acīs. Atveriet durvis, lēni piecelieties un ļaujiet ķermenim pierast pie gravitācijas slodzes, pirms izkāpjat no peldtelpas.
Pastāviet peldtelpā pāris sekunžu, lai sālsūdens notek no ķermeņa. Izspiediet no matiem lieko ūdeni, pirms izkāpjat no peldtelpas.

Neaizmirstiet arī pēc peldes ieiet dušā, lai sālsūdens nepaliktu matos un uz ādas.

Nepeldieties, ja:

 • Jums ir epilepsija, ja nelietojat tās kontrolei zāles, kā arī, ja neesat konsultējies ar ārstu;
 • Ja pirms tam esat lietojis stipras zāles;
 • Ja esat iepriekšējo 12 stundu laikā skuvies/-usies vai ja jums ir atvērtas brūces vai infekcijas slimības;
 • Ja jums ir hennas tetovējums; ja ir ar hennu krāsoti mati vai matos ir keratīns – izmantojiet peldcepuri;
 • Ja neesat drošs/a par savu veselības stāvokli, lūdzu, konsultējieties ar ģimenes ārstu.

Galvenie ieguvumi no regulāras floutēšanas:

 • viena seansa laikā tā atjauno enerģētisko līmeni veselas dienas apjomā, kas tik ārkārtīgi nepieciešama ikdienas dzīvei;
 • uzlabo veselību, fizisko, emocionālo un garīgo pašsajūtu;
 • samazina stresa un nemiera līmeni līdz minimumam;
 • fizisku pārgurumu pārvērš neticamās darba spējās;
 • noregulē bioloģisko pulksteni, pārvar laika joslu maiņas iespaidu;
 • palielina psihisko, fizisko un emocionālo izturību;
 • veicina radošo iztēli, kas nozīmē dabīgas jūtu izpausmes, kas spēcīgi pastiprina pieskārienu, smaržas, garšas, redzes un dzirdes sensoros stimulus;
 • uzlabo sportiskos sasniegumus un vairākkārtīgi saīsina atjaunošanās laiku pēc fiziskām slodzēm;
 • stiprina imūnsistēmu, mazina sāpes un paātrina izārstēšanos;
 • padziļina meditāciju, spēcina apziņu un vizualizāciju mērķu sasniegšanai;
 • Strauji samazina lieko svaru, jo floutējot uzņemtā enerģija ievērojami samazina vajadzību pēc liekām kalorijām;
 • Neticami ātri un viegli noņem paģiru sindromu, noņem depresiju un atjauno dzīves prieku.