Bieži uzdotie jautājumi

1.Kas jāņem vērā pirms floutinga seansa?
Jāņem vērā, pirms floutēšanas ieteicams izvairīties no alkohola un pārliekas kofeīna lietošanas, lai izdotos labāk atslābināties un gūt vērtīgāku un dziļāku pieredzi. Protams, rīta kafija neskaitās! Vēl noteikti nevajadzētu skūties 12 stundas pirms floutinga seansa. Ja būsiet skuvies iepriekšējās 5-7 stundās, skūtajās vietās var rasties neliela kodoša sajūta, jo floutinga telpa ir piepildīta ar koncentrētu Epsom sāls šķīdumu, kas nodrošina ķermeņa turēšanos uz ūdens. Ja ir kādas nelielas vaļējas brūces, informējiet salonā, jums pirms seansa  tiks iedota speciāla ziede, kas neļaus sāls šķīdumam piekļūt brūcēm. Jebkurā gadījumā, kodošā sajūta, ja ir kāda brūcīte, skrāpējums, vai  jutīga gļotāda, nedaudz sūrstēs seansa pirmās 5-10 min, tad pāries – Epsom sālij piemīt dziedinošas un dezinficējošas īpašības.

2.Vai kaut kas jāņem līdzi uz floutinga seansu?
Salonā nodrošināsim ar šampūnu, matu kondicionieri, fēnu, ziepēm un ausu aizbāžņiem. Līdzi varat ņemt baseina čības un savu dvieli vai  izīrēt to salonā ( 2.00 eur gabalā ), lai varētu nodušoties pirms un pēc peldes. Ja jūtaties ērtāk, lietojot savus piederumus, tam ierobežojumu, protams, nav. Ja valkājat kontaktlēcas, iesakām pirms peldes tās izņemt.  Ja ir matos ielikts keratīns vai mati ir krāsoti ar Hennu vai Basmu, tad floutingā izmantojiet savu peldcepuri! Floutings atrodas atsevišķā viesnīcas telpā, kur Jūs neviens netraucēs, tādēļ peldkostīmi nav obligāti.

3.Vai peldtelpā vienlaikus var floutēt divi cilvēki?
Jā. Mums ir uzstādīta vienīgā Baltijā divvietīgā Floutinga kabīne. Tā ir vienreizēja pieredze, kas ļauj pāriem kļūt emocionāli vēl tuvākiem, bet draugiem tas ir interesants piedzīvojums. Pie mums nāk floutēt gan pāri, gan vecāki ar bērniem, gan draudzenes vai draugi. Peldtelpa ir plaša, tajā var piecelties kājās visā augumā, apgulties varat blakus viens otram vai arī pamīšus – šo variantu bieži izvēlas draugi, tad otru personu praktiski blakus nejūt.

4.Cik ilgi cilvēki parasti paliek peldtelpā?
Parasti seanss ilgst vienu stundu ar dušu pirms un pēc seansa, bet jūs varat to pārtraukt jebkurā brīdī. Ilgākus seansus līdz pat 5 stundām un ilgāk vienā reizē ir iecienījuši regulāri floutētāji, kas vēlas iekļūt dziļāk savas apziņas dzīlēs vai rast risinājumus uz nopietniem jautājumiem.

5.Vai floutēšanai ir kādas negatīvas blaknes jeb blakusparādības?
Nē. Floutēšana ir pilnīgi droša un tai daudzu gadu garumā nav novērotas nekādas negatīvas blakus parādības.

6.Kas man jādara, kad es floutēju?
Jums nekas nav jādara. Floutēšana parasti ir pasīvs pieredzējums, tāpēc jo mazāk jūs „darīsiet”, jo dziļāk relaksēsieties. Parasti 10 līdz 20 minūšu laikā floutētājs nonāk uz miega un nomoda robežas, sapņainā, bet apzinātā stāvoklī, kad laiks šķiet apstājies. Tomēr, ja vēlaties, varat aktīvāk izmantot peldtelpā pavadīto laiku. Piemēram: sagatavoties svarīgai sapulcei, eksāmenam vai prezentācijai, domās to atkārtojot. Aktivitātes var pilnveidot, peldtelpā atskaņojot audio apmācības programmas.

Piemēroti priekšmeti ir vizualizācijas vai meditācijas vingrinājumi, hipnoterapija, akadēmiska vai tehniska informācija, valodu mācību ieraksti, dažādas motivācijas programmas no svara samazināšanas līdz vadītāja lēmumu pieņemšanas iemaņām un, jo īpaši, sporta treniņprogrammām. Kaut arī tas viss dod nenoliedzamu labumu, atgādinām, ka, atsakoties no jebkādas ārējas stimulācijas, floutētāji gūst visunikālāko pieredzi.

7.Kādas tur būs manas sajūtas?
To mēs nezinām, jo katram sajūtas ir individuālas. Visbiežāk stāsta, ka sasniegts visaptverošs miers un relaksācija, dziļa koncentrēšanās un radošas atskārsmes. Mēs vairāmies cilvēkiem daudz stāstīt pirms floutēšanas, lai viņi neiespaidotos no citu teiktā. Dažiem ir grūtāk atslābināties nekā citiem. Negaidiet, ka atslābsiet tūlīt un nekavējoties. Daži cilvēki uztraucas, jo viņiem liekas, ka paiet pārāk ilgs laiks, kamēr viņi atslābinās. Ir vajadzīgas VISMAZ 20 minūtes, lai VISI jūsu muskuļi vienlaikus atslābtu. Otrajā un turpmākajās reizēs sajūtas jau ir pazīstamas, tāpēc atslābināšanās notiek ātrāk. Ar katru reizi pieredze būs dziļāka, jo ķermenis jau būs pieradis un pirmajā reizē uzņemtais magnijs būs paguvis noņemt muskuļu spazmas – tādēļ ieteicams ir atnākt noteikti divu nedēļu laikā uz otro seansu, kas būs jau dudz dziļāks un muskuļi būs atslābuši.

8.Vai cilvēkiem floutinga istabā ir bailes vai klaustrofobiskas sajūtas?
Parasti nav. Jūs pilnībā pārvaldāt situāciju. Atstāt floutinga istabu var jebkurā brīdī. Durvis ir ļoti vieglas un nav nekādā veidā noslēdzamas, tās var atgrūst pat ar vienu pirkstu. Ja vēlaties, tās var atstāt nedaudz vaļā, vienīgi tad temperatūra peldtelpā nebūs nemainīga, un jums var palikt vēsi. Turklāt neradīsies lieliskā sajūta, ka gaiss, ūdens un jūsu ķermenis it kā „saplūst”. Tāpēc iesakām tomēr durvis aizvērt! Ja jūtaties nedroši, tad pirmo reizi labāk nākt divatā floutēt – kā pāris vai kā draugi, tas rada pirmajā reizē drošības sajūtu un var pilnīgāk atslābināties.

9.Vai floutinga istabā jābūt peldkostīmā?
Lielākā daļa cilvēku to nelieto. Jebkurš apģērba gabals piesūksies ar sāls šķīdumu, kļūs smags, spiedīs un traucēs. Floutēšana ir absolūti privāta, savā atsevišķā viesnīcas numuriņā , un no floutinga istabas jūs nonākat tieši savā privātā dušā un garderobē.

10.Kā pareizi jāfloutē?
Nekādas pareizas vai nepareizas floutēšanas „tehnikas” nav. Katrs var izvēlēties pozu, kurā pats jūtas ērtāk. Daži floutē ar rokām gar sāniem, citi saliek rokas uz vēdera vai krūtīm, citi aiz galvas. Parasti visgrūtāk ir atslābināt kaklu un plecus. Pamēģiniet izstiept rokas virs galvas,vai palikt rokas zem galvas.

11.Kādu iespaidu Epsom sāls atstās uz manu ādu un matiem?

Epsom sāls attīra ādu un stimulē organisma atjaunošanās procesus. Kosmetoloģijā Epsom sāli izmanto, jo Epsom sāls ( Magnija sulfāts ) novērš akni un attīra ādu, piedalās kalogēna sintēzē, nostiprina saistaudus, samazina pampumu un tūsku un likvidē celulītu. Tā ir vienīgā sāls, kas nesausina ādu. Pēc peldes āda ir maiga un gluda. Nav tādu ziņu, ka sāls kaitētu matiem. Zināms, ka nostiprina matu saknes. Pēc seansa jānoskalojas ar tīru ūdeni.

12.Vai pirms floutēšanas var ēst un dzert?
Paēst var. Ja ieradīsieties pēc smagas maltītes, var gadīties, ka seansa laikā nāksies klausīties savu gremošanas sulu darbībā. No otras puses, iespējams, ka seanss ir mazāk tīkams, kad esat izsalcis un rūc vēders. Ja pirms seansa vēlaties ēst, ieteicam vieglu maltīti, bet ne vēlāk, kā divas stundas pirms seansa. Tāpat pirms seansa nav ieteicams lietot daudz šķidruma, jo atslābinājums seansa laikā ir tik dziļš, ka var savajadzēties atviegloties pirms seansa beigām, kas neļaus izbaudīt floutēšanu kā vienotu procesu. Atgādinām, ka urinēt floutinga istabā ir stingri aizliegts. Istaba ir aprīkota ar  sensoriem, kas uzrāda jebkāda veida ķīmiskus piejaukumus.

13.Es nekad neesmu mācējis noturēties uz ūdens. Vai es varēšu floutēt?
Jā. Pat tas, kurš „peld kā cirvis”, floutinga istabā turēsies uz ūdens. Tur nemaz citādi nav iespējams. Sāls šķīdums tvertnē ir desmit reizes blīvāks par jūras ūdeni.  Pustonna ūdenī izšķīdinātā sāls dara to daudz blīvāku arī par jūsu ķermeni, tāpēc to tur virspusē kā pludiņu. Šķīdums sagatavots tā, lai tas pilnīgi un vienmērīgi balstītu jūsu ķermeni, sniedzot patīkamu, atbrīvojošu bezsvara sajūtu. Jūsu seja, sākot no ausu līnijas, pilnībā atrodas virs ūdens. Ausis būs zem ūdens, tāpēc pēc vajadzības iesakām lietot ausu aizbāžņus, ar kuriem mēs nodrošinam.

14.Kurā dienas laikā vislabāk floutēt?
Tas ir individuālas izvēles jautājums. Dažiem labāk patīk no rīta,  citiem pusdienlaikā, pēcpusdienā vai vakarā.

15.Vai varu būt drošs par floutinga istabas higiēnisko tīrību?

JĀ. Četru iemeslu dēļ floutinga istaba ir higiēniski daudz tīrāka nekā spa, džakuzi vai peldbaseins. Pirmais ir lielā Epsom sāls koncentrācija, kas nogalina vīrusus un baktērijas. Otrais – pēc katra seansa peldtelpa tiek sanitāri iztīrīta un ūdens izfiltrēts caur vairākiem filtriem.  Trešais – ar ūdens filtriem papildus ir savienota ultravioleto staru attīrīšanas sistēma. Tāpēc, kad nākamais lietotājs dodas uz peldi, ūdens ir pilnīgi tīrs, par ko var pārliecināties arī elektroniskajā displejā pie operatora pults.

16.Vai cilvēki floutinga istabā aizmieg?

Ir cilvēki, kas floutinga istabā šķietami aizmieg, bet tas nav miegs, bet gan stāvoklis pirms miega. Parasti viņi stāsta, ka miegs bijis ļoti spirdzinošs. Ūdens lielā blīvuma dēļ gulēšana peldtelpā ir pilnīgi droša. Jūs nekādi nevarat apvelties otrādi, un, pat ja tas notiktu, sāļais ūdens mutē, degunā un acīs jūs uzreiz pamodinātu. Bieži notiek tā, ka, faktiski neaizmiegot, jūs nonākat tik atslābinātā stāvoklī, ka zūd telpas un laika izjūta. Faktiski, atrodoties šādā antigravitācijas (bezsvara) stāvoklī, cilvēks nekad pilnībā neaizmieg. Tas ir starpstāvoklis, kurā mēs pārdzīvojam garīgās pasaules atblāzmu. Regulārie flouteri  stāsta, ka bijuši tādā kā starpstāvoklī – pusnomodā. Mēs jums paziņosim par seansa beigām, tāpēc nav vajadzības seansa laikā sekot pulkstenim.  Jūtieties brīvi, darot to, ko jūsu ķermenis vēlas darīt – atslābinieties!

17.Vai pēc floutinga seansa es spēšu atsākt savas ikdienas gaitas?
Jā. Ja floutēšanā esat iesācējs, iesakām pēc peldes atstāt savā dienaskārtībā brīvu pusstundiņu, lai varat kādu brīdi izbaudīt pieredzēto. Vienmēr ir jaukāk atvēlēt laiku, lai drudžainajās dienas gaitās atgrieztos pamazām. Ja pēc seansa izdzersiet pāris glāzes ūdens vai tējas, tas vairos un padziļinās gūto pozitīvo iedarbību.

18.Vai ir cilvēki, kam nevajadzētu floutēt?
Mēs neieteiktu floutēt cilvēkiem, kas sirgst ar šizofrēniju, kā arī epileptiķiem, ja viņu slimība netiek medicīniski kontrolēta. Nedrīkst apmeklēt floutingu tad, ja jums ir lielas vaļējas brūces vai kāda lipīga vīrusu vai ādas infekcija, un sievietes “kristiskajās” mēneša dienās.
Ja jums ir kāda  slimība vai arī esat stāvoklī, pirms seansa iesakām konsultēties ar ārstu. Arī, ja jums ir jelkādas citas bažas, vispirms konsultējieties ar ārstu.

19.Vai var floutēt pēc alkohola vai narkotiku lietošanas?
Nekādā gadījumā! Cilvēkiem, kas atrodas alkohola vai narkotiku iespaidā, mēs neļaujam floutēt. Izņēmums ir paģiru sindroms, kad pēc alkohola lietošanas ir pagājušas 12 stundas.

20.Vai floutēšana tiešām var uzlabot manu dzīvi?
Floutēšanas pozitīvais iespaids ir dabisks, ilgtermiņa, un tas uzkrājas pozitīvās emocijās, enerģijā un domas skaidrībā. Katrā floutēšanas reizē jūs atjaunojat relaksētā stāvokļa pozitīvo iespaidu. Floutinga istabā jūsu ķermenis „iemācās” pa īstam atslābināties, tas nekad neaizmirsīs šīs iemaņas.

21.Vai ir kādi pierādījumi, ka floutēšana tiešām tā iedarbojas?

Floutinga iespaids uz cilvēku tiek zinātniski pētīts un dokumentēts jau vairāk nekā četrdesmit gadus – kopš pētniecības nolūkos tika radīta pirmā peldtelpa. Pašlaik floutēšanu pētī vairāk nekā simt universitātēs un medicīniskās pētniecības iestādēs visā pasaulē, vairākos desmitos sporta zinātnes iestāžu un vismaz divos valsts sporta institūtos (ASV). Rezultāti ir tiešām sensacionāli!

22.Vai floutēšana uzlabos manu dzimumdzīvi?
Ziņas par to, ka regulāra floutēšana sniedz uzlabojumus šai jomā, tiek saņemtas visnotaļ bieži. Katrā ziņā daudzas dzimumproblēmas ir saistītas ar psihisku stresu un fizisku spriedzi. Floutēšanas sniegtā atslēgšanās no ikdienas problēmām noteikti nāks tikai par labu! Izejot ieteicamo 4 reižu kursu, stresa līmenis tiek samazināts būtiski, bet regulāra floutēšana dod pozitīvu ietekmi uz visu ķermeni un visām tā sistēmām.

23.Uz ko man jābūt gatavam/-ai, kad ieradīšos uz seansu?
Kad ieradīsieties, Jums visu laipni  izstāstīs. Pirms un pēc seansa ieiesiet dušā. Jūs pilnībā pārvaldīsiet visu ar jums notiekošo – varat floutēt, klausoties mūziku, vai klusumā,  ar atvērtām durvīm vai aizvērtām. Seansa laikā jums nekas nav „uzdots”, un tā pilnībā būs jūsu paša unikāla pieredze.

24.Vai var floutēt grūtniecības laikā?

Jā! Daudzām grūtniecēm patīk floutēt, jo peldtelpā viņas gūst atvieglojumu no gravitācijas spiediena, kuru grūtniecības laikā izjūt pastiprināti. Pietam grūtniecības un barošanas laikā vajadzība pēc magnija pieaug 2-3 reizes. Jo tas ir vajadzīgs arī mazuļa attīstībai. Magnijs grūtniecības laikā mazina dzemdes muskulatūras aktivitāti, nomierina nervu sistēmu un samazina muguras muskuļu sāpes. Grūtniecības laikā bieži parādās tāds simptoms kā krampji. Parasti iemesls ir samazināts magnija līmenis organismā, jo grūtniecības laikā pieaug organisma vajadzība pēc magnija. Ja ir kādas šaubas, konsultējieties ar ārstu.

25.Vai floutēšana atvieglos manas sāpes?

Jā, floutējot ķermenis izdala endorfīnus (organisma dabisko pretsāpju līdzekli), it īpaši beta-endorfīnu. Lai gan ir ieteicams floutēt regulāri, klienti jūt sāpju atvieglojumu jau pēc pirmā seansa. Iedarbība gandrīz vienmēr ilgst vairākas nedēļas pēc seansa. Īpaši palīdz pie muskuļu sāpēm, jo floutinga seansa laikā organisms uzsūc magniju, tas atslābina muskuļus un momentā noņem tonusu.

26.Vai man kaut kas ir jāiemācās vai jāapgūst, pirms ķeros pie floutēšanas?
Nē. Atšķirībā no jogas vai meditācijas, lai floutētu nav īpaši jāgatavojas vai jāievingrinās. Apgulieties un viss notiek pats no sevis, bez īpašas piepūles un zināšanām.

27.Vai tas ir droši?
Absolūti droši. Floutēšana tiek plaši lietota kopš 1960. gadiem, tā ir pieejama floutēšanas centros, ūdensdziedniecības iestādēs, sanatorijās, augsta līmeņa viesnīcās, sporta un izglītības iestādēs visā pasaulē. Mūsu darbība atbilst visaugstākajiem higiēnas un drošības standartiem.

28.Kas ir Epsom sāls un kāpēc to lieto?
Epsom sāls ir magnija sulfāts. To lieto floutēšanas tvertnēs, lai dotu iespēju floutēt bez piepūles un izjust brīnišķīgo bezsvara stāvokļa izjūtu. Tas ļoti atšķiras no jūras sāls vai vārāmās sāls, kas ir pārsvarā nātrija hlorīds. Uzsūcoties caur ādu, magnija sulfāts izvelk organisma toksīnus, nomierina nervu sistēmu, samazina pampumu un atslābina muskuļus. Epsom sāls ir dabisks ādas mīkstinātājs un eksfoliators, kam ir arī pozitīvi kosmētisks efekts. Floutējot Epsom sāls šķīdumā, nerodas tāds pārmērcētas ādas iespaids, kas gadās, kad pārāk ilgi noguļat vannā. Dabā tas atrodams īpašos Spa avotos.

29.Kāds ir vidējais floutētājs?
Esam bijuši liecinieki, ka floutēt vienādi labi patīk visu vecumu un jebkāda sabiedriskā stāvokļa cilvēkiem, kaut arī motivācija var būt dažāda. Cilvēki, kurus nomoka sāpes, floutē, lai gūtu atvieglojumu. Sportisti floutē, lai stiprinātu savu psihisko sagatavotību un atslābinātu pārslogotus muskuļus. Cilvēki, kuriem pampst kājas, jo visu dienu ir jāstāv, floutē, lai samazinātu pampumu un atpūstos. Daudzi floutē, lai paplašinātu apziņu un saprastu dzīves jēgu.

30.Cik bieži būtu jāfloutē?
Regulāri floutētāji floutē 2-4 reizes mēnesī. Ieteicamais pamatkurss  ir 4 reizes, floutējot vienreiz divās nedēļās. Lielākā daļa cilvēku pēc 2-3 seansiem gūst skaidru priekšstatu, ko floutēšana viņiem var sniegt. Tie, kas jau pirmajā reizē izjutuši floutēšanas potenciālu, vēlas atgriezties atkal un atkal. Pabūt padziļinātas relaksācijas un antigravitācijas stāvoklī, tas vien jau ir ko vērts!