Kas ir floutings
Cilvēki dažādās kultūrās gadu simteņiem ir attīstījuši jogas un meditācijas prasmes, lai šķērsotu fizisko un mentālo fenomenu robežas, lai tādējādi pieredzētu apziņas pamatstāvokli, kurā nekas nenotiek. Tās ir visai sarežģītas metodes, kas prasa zināmu piepūli un gribasspēku. Bieži paiet pat vairāki gadi, pirms cilvēks spēj atslēgt prātu un baudīt iekšējo un ārējo klusumu.
Modernajā laikmetā cilvēkam nav laika un vēlēšanās gaidīt tik ilgi, un šo iekšējo mieru un skaidrību var gūt, praktizējot floutēšanu (no angļu float: pludiņš; peldēt [pa virsu]; turēties virs ūdens). Floutēšana neprasa nekādu piepūli, turklāt pamanāmi samazina laiku, kas jāvelta “praktizējot” fizisko un mentālo pāreju no viena stāvokļa otrā. Nekas nav jāmācās, nekas nav jādara. Ļaujoties plūdumam floutēšanas laikā, ķermenis pilnībā atpūšas, prāts atbrīvojas, un apziņai ir iespējas atgriezties tās pamatstāvoklī. Floutēšana ir visātrākā un dziļākā mūsdienās zināmā relaksācijas un meditēšanas metode. 30% sasniedz dziļi meditatīvu stāvokli jau pirmajā seansā. Ceturtajā seansā to sasniedz jau gandrīz 90% aptaujāto, kaut arī nekad agrāk nav praktizējuši jogu, meditāciju vai kādas citas prātu un ķermeni relaksējošas metodes. Saucot lietas īstajos vārdos – floutinga istaba – tā ir meditācijas mašīna, kas darbojas paātrināti un neatkarīgi no tā, vai cilvēks agrāk ir vai nav par to dzirdējis. Vajadzīga vien vēlēšanās nonākt attiecīgajā stāvoklī.
Kā floutēšana darbojas?
Tā notiek īpaši aprīkotā floutinga istabā, gaismas un skaņas necaurlaidīgā telpā, kurā cilvēks horizontāli atlaižas un turas virs ūdens – sālsūdenī, kura temperatūra ir identiska ādas temperatūrai 30 cm seklā baseinā, kur ūdens ir piesātināts ar Epsomas sāli, kas ir 5 reizes blīvāks un tīkamāks par jūras ūdeni. Guļot tajā, ķermenis var pilnībā atslābt un atpūsties, jo pašam nekas „nav jādara”– ūdens stingri tur visu ķermeni. Ķermenis, ūdens un gaiss ir vienā temperatūrā, tādēļ vienā mirklī jūs vairs nevarat noteikt robežas, kur viens beidzas un otrs sākas. Sajūta ir tāda, it kā dreifētu izplatījumā. Smadzenes atbrīvojas, jo tām vairs nevajag neko interpretēt, tās nenodarbojas ar gaismas, skaņas, temperatūras un navigācijas spēju un sajūtu izvērtēšanu, ļaujot nonākt citādi neaizsniedzamos savu iespēju apgabalos. Iegrimstot ūdenī, cilvēks atbrīvojas fiziski un garīgi – pēc kā atveseļošanās procesi notiek daudz straujāk, jaunas zināšanas tiek apgūtas daudz straujāk un ar mazāku piepūli, problēmu risinājumi atnāk paši, un katra jūsu šūna burtiski peld beta endorfīnos, ķermeņa dabiskajos hormonos, kas rūpējas par labu noskaņojumu un mazina sāpes. Dažs salīdzina iespaidus par pirmo floutēšanu ar atgriešanos mātes klēpī vai ceļojumu izplatījumā – skaidrs, ka šie vārdi piemeklēti, lai spētu kaut nedaudz raksturot radušos brīvības sajūtu. Jūsu muskuļiem vairs nav jāpārvar nemitīgā gravitācija, kas ir visvairāk vainojama pie tā, ka cilvēkiem nolietojas kauli, locītavas un ķermenis kā tāds. Pabūt antigravitācijas (bezsvara stāvoklī) – tas vien ir tā vērts, lai regulāri, vismaz divas reizes mēnesī apmeklētu floutinga salonu.
Neraidot par to nekādus impulsus, mūsu smadzeņu loģiskā puslode pieņem lēmumu, ka pienācis laiks atpūsties, un tās aktivitātes samazinās proporcionāli kreatīvajai puslodei. Tādējādi paplašinās jūsu radošās spējas, ķermenis spēj ļauties laimes hormonu (endorfīnu) spēkam, kas uztur tajā enerģiju un dzīvesprieku. Pēc neilga laika jūs sasniedzat Theta-viļņus – stāvokli, uz ko tiecas ikviens, kurš meditē – tā ir uzturēšanās stāvoklī starp miegu un nomodu. Ilgstoši atrasties šādā stāvoklī spēj dzenbudistu mūki, kas apmēram 15 gadus pavadījuši klosterī. Lai kāds ir jūsu mērķis – atpūta, miers, veselība, radošas un jaunas idejas – šādi jūs to noteikti sasniegsiet. Floutējot regulāri, jūs iegūsiet arvien vairāk un vairāk, jo prāts un ķermenis ar katru floutēšanas seansu iemācīsies atslēgties un atpūsties aizvien dziļāk un pilnīgāk.
Terapeitiskais seanss floutinga istabā parasti ilgst četrdesmit piecas minūtes. Pirmajās divdesmit minūtēs var gadīties piedzīvot kņudēšanu dažādās ķermeņa daļās (šī parādība ir izplatīta arī pirmajās meditācijas stadijās). Pēdējās divdesmit piecas minūtes bieži beidzas ar pāreju no Alfa- un Beta- smadzeņu viļņiem uz Theta-viļņiem, līdzīgi kā tas notiek īsi pirms iemigšanas un pēc tam mostoties. Floutinga istabā Theta stāvoklis var ilgt vairākas minūtes, nezaudējot skaidru apziņu. Daudzi izmanto padziļinātu Theta- stāvokli radošuma veicināšanai un problēmu risināšanai. Jo biežāk notiek floutinga seansi, jo ilgāks kļūst Theta smadzeņu aktivitātes periods. Pavisam zūd muskuļu saspringums, stabilizējas asinsspiediens, pulss un skābekļa patēriņš. Mainās visa organisma ķīmija. Floutēšana ne tikai būtiski mazina stresu, bet arī atvieglo astmas, artrīta, izkaisītās sklerozes, gremošanas trakta, sirds u.c. slimību izpausmes. Ievērojami mazinās tādas ar spriedzi saistītas problēmas kā migrēna, muguras sāpes, bezmiegs utt.
Pelde var būt gan pasīva, gan aktīva atkarībā no floutētāja mērķa. Relaksācijas nolūkos cilvēks vienkārši floutē uz ūdens un „atbrīvo prātu”. Aktīvai floutēšanai ir dažādas metodes. Šādi var nodarboties ar meditāciju, mantrām, pašhipnozi, ievērojami ātrāk (16 reižu ātrāk) risināt mācību, biznesa u.c. uzdevumus. Aktīvas foutēšanas pamatā ir tas, ka, atslābinoties ķermenim, apziņa gūst daudz aktīvākas uztveres spējas, un jebkuras prāta darbības šajā stāvoklī ievada informāciju zemapziņā, kas vēlāk izpaužas ikdienas dzīvē.
Galvenie ieguvumi no regulāras floutēšanas:
- viena seansa laikā tā atjauno enerģētisko līmeni veselas dienas apjomā, kas tik ārkārtīgi nepieciešama ikdienas dzīvei;
- uzlabo veselību, fizisko, emocionālo un garīgo pašsajūtu;
- samazina stresa un nemiera līmeni līdz minimumam;
- fizisku pārgurumu pārvērš neticamās darba spējās;
- noregulē bioloģisko pulksteni, pārvar laika joslu maiņas iespaidu;
- palielina psihisko, fizisko un emocionālo izturību;veicina radošo iztēli, kas nozīmē dabīgas jūtu izpausmes, kas spēcīgi pastiprina pieskārienu, smaržas, garšas, redzes un dzirdes sensoros stimulus;
- uzlabo sportiskos sasniegumus un vairākkārtīgi saīsina atjaunošanās laiku pēc fiziskām slodzēm;
- stiprina imūnsistēmu, mazina sāpes un paātrina izārstēšanos;
- padziļina meditāciju, spēcina apziņu un vizualizāciju mērķu sasniegšanai;
- Strauji samazina lieko svaru, jo floutējot uzņemtā enerģija ievērojami samazina vajadzību pēc liekām kalorijām;
- Neticami ātri un viegli noņem paģiru sindromu, noņem depresiju un atjauno dzīves prieku.
Būtībā floutinga iespējām nav robežu apziņas paplašināšanas jomā. Ir zināmi piemēri kad cilvēki sasniedz apskaidrību, atrod savas dzīves jēgu un līdz nepazīšanai uzlabo savas dzīves mentālo, fizisko un garīgo kvalitāti.